Skip to main content
chrome donma problemi çözümü

Chrome donma ve yanıt vermeme sorunu [çözüm]

Bu yazımda son zamanlar da başıma sıkca gelen Chrome yanıt vermeme ve donma probleminin çözümünü ele alacağız. Chrome tarayıcısının ram tüketiminin çok fazla olduğunu ve mobil cihazlar da şarj tüketimini etkilediğini biliyoruz. Fakat öyle bi tarayıcı ki kendisinden de vazgeçemiyoruz. Çünkü Chrome hızlı!

Bilgisayar özelliklerim : intel 6600k (3.5Ghz)+8GbDDR4(2400MHZ) -> bu sistem kaynaklarında bile Chrome kilitlenip kalıyordu.

Chrome Donma Problemi Çözüm 1

Eğer tarayıcınız eski ise güncelleme yapmak gerekiyor. Chrome otomatik güncelliyor demeyin, bazen güncellemiyor. Dolayısıyla Chrome ayarlarından Hakkında sekmesine tıklayarak güncelleme yapın.

chrome güncelleme

 

Chrome donma problemi çözüm 2

Farklı kaynaklar da böylede bir çözüm var.

Google Chrome internet tarayıcısını çalıştırın ve sağ köşedeki Ayarlar (settings) ikonuna tıklayın ve açılan menüden Ayarlar (Settings) sekmesine tıklayın. Açılan sayfanın en alt kısmında yer alan Gelişmiş ayarları göster linkine tıklıyorsunuz ve aşağıya doğru ekstra ayarlar ekranı çıkacaktır. Buradan sekmesi altında yer alan “Google Chrome, ağa bağlanmak için bilgisayarınızın sistem proxy ayarlarını kullanıyor.” İfadesinin altında bulunan Proxy ayarlarını değiştir butonuna tıklıyorsunuz. İnternet özellikleri penceresiBağlantılar sekmesi altında karşınıza çıkacaktır. Burada Yerel Ağ Ayarları butonuna tıklıyorsunuz. (alıntı:dijitalteknoloji.net)

yerel-ag-ayarlari

Chrome Windows 10 crash/donma problemi çözümü 3

Eğer bilgisayarınız 64 bit ise ve windows 10 yüklü ise chrome donma problemini bir de şu şekilde çözmeye çalışalım;

Masaüstünde Chrome ikonuna sağ tıklayıp Özellikleri(properties) açın. Sonra, resim de gördüğünüz gibi –no-sandbox ifadesini sonuna ekleyin. Ve Tamam’a basın.

chrome-nosandbox

Bu problem Windows 10 build 10525 kullanıcılarında çalışan Chrome 64 bit için bir çözümdür.

Evet olabilecek olası çözümleri yaptık. Bundan sonra Chrome probleminiz kesin olarak çözülmüş olmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kadar yazdık da biz chrome muhtaç mıyız? Hayır. Eğer hızlı bir bilgisayarınız var ise Mozilla Firefox tarayıcısınıda kullanabilirsiniz. Ben bir kaç gün öyle yaptım. Chromun saçmalamasından bıkmıştım sorunu çözmeden önce. Kullandım bir müddet alışmıştım da (eski firefoxculardanız). Fakat kullanıcı deneyimi olarak chrome gibisi olmadığından mecbur çözüm yöntemleri aradım ve çözdüm. Umarım sizde probleminizi çözer ve ram canavarı chrome tarayıcınız ile sahibinden.com’da 1.6 dizel beyaz araba aramaya devam edersiniz 🙂

Kolay gelsin.

Bonus:

Peki bu yazıya arama motorlarından nasıl ulaşabilirsiniz ?

  • Chrome kasma sorunu çözüm
  • Chrome donma problemi çözüm 2016
  • Chrome sayfa yanıt vermiyor
  • Google working fix chrome 64 bit crashes windows 10

 

 

  • Furkan

    Çok sağolun sorunum çözüldü kafayı yiyecektim umarım birdaha olmaz.

    • Chrome sorunun çözüldüğü için sevindim. Makale’de yazılanların dışında bir yöntem ile yaptın ise diğer kullanıcılarında bilgilenmesi için yazar mısın ? (geç cevap yazdımğım için kusura bakma ;))

  • Güzel yazı diye buna derim.

Doğuş Pompa