Skip to main content
OnPaste.20160315-031015

Twitterda takip edilesice hesap @kodiknews

Yazılımcılar olarak mesleki sohbetleri seviyoruz ve teknik bir espri yapıldığında hoşumuza gidiyor (bizde böyle oluyor sizi bilmem 🙂 ) Bazen öylesine gülüyoruzki, yanındaki arkadaşına ; “Kanka şunu bi okusuna” deyip gözümüzden yaşlar gelince milletin bize tuhaf tuhaf bakmasıyla kendimize geliyoruz.

Twitterda sadece yazılım dünyasını takip ediyorum. Piyasada neler var neler yeni sayesinde haberimiz oluyor. Fakat günün sıkıcılığıyla beraber insan biraz olsun neşelenmek istiyor. Eğer twitter da takip etmiyorsanız @kodiknews ‘i takip edin mutlaka. Gününüze neşe katar.

Tabi herkesi güldürmeyi başaramayabilir, gösterdiğim bi kaç kişi bu ne desede, benim hoşuma gidiyor arkadaş. (Değişik bi milletiz ankarada patlama olur, survivor rekor kırar. [Bkz: ülkeyi terketmek])

@kodiknews’den
twitterda takip edilmesi gereken hesaplar

 

komik yazılımcı
twitterda takip edilmesi gereken komik yazılımcı

 

OnPaste.20160312-223239

 

BONUS:

Unutursak Kalbimiz Kurusun : @oncekiyazilimci

önceki yazılımcı


 

Okuduğunuz için teşekkürler, fakat wordpress’in Yoast seo eklentisi metniniz 123 kelime içeriyor ki bu çok az en az 300 kelime öneririz diye bangır bangor ötüyor. O yüzden şimdi buraları yazıyorum. Seo da önemli tabi , yazmak da öyle, samimi olmak daha da öyle . Bu yazıyı yazarken saatin 02:57 olduğunu, yan oda da arkadaşımın film izlediğini ve yazılım mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi olduğumu söylemiş miydim? Php’de psr diye bir standart var. yakında onun hakkında bişeyler yazmak istiyorum. belki videolu ders çekebilirim. projeler , freelance işler derken yoğunuz. evet az kaldı 207 kelimeye doğru ilerlerken hala yazmamı istiyor. Sahi 300 kelime hiç az değilmiş yahu. Böyle birşey yok sen 100 kelime yazsanda olur diyen varsa yorumları yeşillendirsin, bizlerirde sevindirsin. Geçen hafta boğazım ağrıdı, şişti ve bir hafta halsiz ateş içinde yattım. Yeri geldi okula bile gitmedim, doktora da gitmedim. Biraz meyve yedim ve vucudumun direnç kazanması sağladım. Belki ilaçlar ile 2 günde geçerdi fakat ben doğal yolları seçtim. Franjit böyle bir şey işte. Hele akut franjit, azcık yüksek sesle konuş hemen bi tahriş olmalar felan çok fena , allah düşmanıma bile vermesin diyebileceğiniz türden. Ne diyorduk? Seo için 300 ü verin bu işi çözelim… Lan?

Doğuş Pompa